Alışılagelmiş meyhane kültürünü yerle bir eden bir mutfakla karşı karşıyasınız Ziyade Fasıl’da. Biliyorsunuz meyhanelerdeki ilk kural; gelen müşteriyi eğlendirmek üzerinedir. Bu nedenle lezzet hep ikinci planda kalır. Oysa ki Ziyade Fasıl’da lezzetler, en az eğlence kadar önemlidir. Burada lezzetin en az eğlence kadar önem teşkil etmesinin sebebi de hiç şüphesiz işin başındaki kişinin hassasiyetinden ileri geliyor. Çünkü Ziyade Fasıl’ın lezzet ekibinin başında hepinizin ekranlardan, gazetelerden ve dergilerden yakınen tanıdığı bir şef var.

Evet Anadolu Yakası’nın eğlence amiralinin mutfağını ünlü şef Özlem Mekik yönetiyor. Aynı zamanda bir gastronomi uzmanı olan şef, lezzetler konusunda çok hassas. O yüzden Ziyade mutfağının ilk kuralı tüm yemeklerin anne eli değmiş lezzetler kıvamında olması.

Başlangıcından ara sıcağına, mezesinden ana yemeğine, meyvesinden tatlısına kadar her şey sanki Özlem Mekik’in evinde dostlarına hazırladığı lezzetler titizliğinde hazırlanıyor.

Türk mutfağının en özenli tatlarıyla sizleri buluşturan Ziyade Fasıl menüsünde neler mi var? İşte Özlem Mekik dokunuşuyla daha da bir farklılaşan Ziyade Fasıl menüsü…

 

Özlem Mekik


MENÜ

Mezeler

Ara Sıcaklar

Ana Yemek
  • Karışık Izgara

    Dana Lokum & Izgara Kasap Köfte


Tatlı
  • İrmik Helvası


İçecekler

  • Rezervasyon & Fiyat bilgisi için;
    • bilgi@ziyadefasil.com
    • 0533 293 58 83