top of page

Sıradışı bir şefle sıradışı bir deneyim...

Özlem Mekik 22 1.png
Özlem Mekik

Özlem Mekik 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Daha küçük yaşlarda babasının mutfak sevdasından etkilendi, genlerinden gelen el lezzetini, bitmek bilmeyen mutfak aşkı ve çalışma azmiyle birleştirdi. İstanbul Üniversitesi “Turizm İşletmeciliği ve Seyahat Acentacılığı” bölümünü bitirerek işletmecilik kariyerinin de temelini atmış oldu. Hayatını turizm sektörünün en önemli parçası olan gastronomi alanında uzmanlaşmaya adayarak, yurt içi ve yurt dışında restoran, mutfak, yiyecek-içecek, servis yönetimi ve kalitesi, gıda hijyeni ve turizm pazarlaması konularında eğitimler aldı.

2004 yılında “Ziyade Fasıl” markasını ve restoran zincirini hayata geçirdi. İlerleyen yıllarda İstanbul’un farklı köşelerinde açtığı şubeleriyle, “Ziyade Fasıl’ı yeme-içme sektörünün en önemli işletmelerinden biri haline getirdi.

Merkezi Brüksel'de bulunan ve ünü tüm dünyayı sarmış ITQI isimli "Üstün Lezzet Ödülleri" veren kuruluşun 2018 yılında 140 "Masterchef"ten oluşan jüri kadrosunun içerisine girdi. Aynı unvan ile lezzet ödüllerinde jürilik yapan dünyadaki 3 kadın şeften biri oldu.

Şef Özlem Mekik'ten Lezzetler

Kokoreç 4.JPG
Soslu Börek.JPG
Yaprak Ciğer 2.JPG
Domates Soslu Panço.JPG
Baron.JPG
Ana Yemek.JPG
Lübnan Usulü Humus.JPG
Etli Pazı Sarma.JPG
bottom of page